Czy warto kupić lampę podłogową?

Czy warto kupić lampę podłogową?

Oferta produktów oświetleniowych stawia przed nami mnóstwo możliwości na ciekawe aranżacje wnętrz. Odpowiednie światło pozwala zaakcentować charakter pomieszczenia oraz wyeksponować ciekawe jego elementy. Lampa podłogowa, nazywana też stojącą, to szczególny element oświetlenia. Jedną z najważniejszych jej cech jest mobilność. Możliwość przenoszenia lampy w dowolne miejsce pozwala nam na szybką zmianę aranżacji wnętrza według bieżących potrzeb.

Najbardziej tradycyjnym wykorzystaniem tego typu oświetlenia jest stworzenie z jego udziałem kącika czytelniczego. Lampa podłogowa ustawiona przy wygodnym fotelu zapewni bardzo klimatyczną przestrzeń. Przydatny może okazać się model z ruchomym ramieniem, aby każdy mógł dostosować wysokość źródła światła i kąt jego padania dla własnej wygody.

Można też rozważyć używanie lampy podłogowej zamiast biurkowej, stojącej na blacie. Będziemy mieli równie dobrze oświetloną przestrzeń roboczą, a jednocześnie wprowadzimy ciekawy element wystroju wnętrza. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest więcej miejsca na samym biurku.

Lampa stojąca pełni ważną funkcję dekoracyjną. Warto więc zastanowić się nad jej wyborem. Można w tym przypadku nawet bardziej niż na funkcjonalności skupić się na ciekawym designie, ponieważ tego rodzaju lampa nie będzie stanowić głównego źródła światła.

Najczęściej do wyboru mamy lampy na jednej lub trzech nogach, zaś propozycji abażurów jest mnóstwo. Są także modele o kilku źródłach światła, które można kierować w różne strony. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią bawić się aranżacją wnętrz i często ją zmieniać. Możemy dobrać model wpisujący się w pozostałe elementy wystroju lub uczynić z lampy stojącej wyjątkowy akcent przyciągający wzrok. Znajdziemy lampy zarówno w stylu vintage, jak i nowoczesne – o geometrycznych kształtach. Odpowiedni model dla siebie znajdą miłośnicy bogatych zdobień i amatorzy minimalizmu.

Lampy podłogowe świetnie sprawdzają się we wszystkich wnętrzach, dodając im uroku i charakteru. Sypialnia zyska na przytulności, zaś gabinet zostanie w ten sposób wyposażony w dodatkowe źródło światła. Takie doświetlenie przyda się także w pokoju dziecka, czy nastolatka. W salonie pięknie będzie się prezentować lampa stojąca obok fotela lub kanapy. Może ona nie tylko doświetlać pomieszczenie w razie potrzeby, ale także stanowić jedyne źródło światła na przykład podczas oglądania telewizji, kiedy nie potrzebujemy mocnego oświetlenia, a nie chcemy też siedzieć w ciemności.

Stojące lampy stają się coraz modniejsze. Zapewne ma na to wpływ coraz większy wybór oryginalnych wzorów oferowanych przez producentów. Z pewnością warto wykorzystać tę możliwość i w prosty oraz stosunkowo niedrogi sposób wprowadzić stylowy dodatek do naszego wnętrza. Lampy podłogowe są właśnie takim elementem, który właściwie dopasowany potrafi zmienić klimat pomieszczenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × cztery =