Wymarzone oświetlenie z dostawą do domu!
Strona główna / Blog / Lampy w stylu ekologicznym

Lampy w stylu ekologicznym

Ekologiczny styl odciska swoje piętno na wszystkich aspektach życia, włączając w to aranżację wnętrz. Trend eko nie mógł ominąć także produktów oświetleniowych. Przesyt elementów z tworzyw sztucznych w przestrzeni mieszkalnej sprawił, że coraz modniejsze stają się lampy wykonane z drewna lub będące połączeniem tego surowca z metalem i tkaniną. Styl eko czerpie inspirację z natury i stara się wprowadzić do wnętrza spokój i harmonię. Jest to propozycja dla osób, które pragną wyrazić swoje podejście do życia także poprzez aranżację wnętrz oraz przedmioty jakimi się otaczają.

Nie oznacza to jednak, że jest to styl wyszukany. Wręcz przeciwnie, należy do najbardziej uniwersalnych, a jego elementy możemy zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Drewniane lampy sprawdzą się zarówno w niedużym, przytulnym mieszkaniu, jak i przestrzennym, eleganckim apartamencie. W pierwszym przypadku dodają pomieszczeniom charakteru i wprowadzają ciekawy dla oka akcent, a w drugim łagodzą zdecydowane linie i ocieplają zbyt chłodne przestrzenie.

Do dyspozycji mamy wiele różnorodnych modeli. Do głównego oświetlenia przeważnie służy żyrandol umieszczony w centralnym punkcie sufitu. Mogą to być lampy w nieco industrialnym charakterze, np. gołe żarówki na drewnianych ramionach żyrandola, lub tradycyjny okrągły klosz z bawełny na drewnianym stelażu. Ciekawy efekt dają ażurowe klosze wykonane z giętych pasków bambusa.

Lampy podłogowe stojące są zazwyczaj połączeniem drewna i tkaniny. Drewniana noga lub trójnóg zwieńczony jest prostym abażurem w naturalnej barwie. Taki rodzaj oświetlenia sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe i nastrojowe. Ich bezpretensjonalny design dodaje pomieszczeniom klasy i dobrego smaku.

Także elementy oświetlenia dekoracyjnego mogą być wykonane z drewna. Lampy stołowe najczęściej będą połączeniem tego surowca z tkaniną, zaś kinkiety – z metalem. Płaskie, geometryczne, proste formy kinkietów wprowadzają do wnętrza połączenie tradycyjnych materiałów z nowoczesnością kształtów. Takie dodatkowe oświetlenie w stylu eko dopełni naszej aranżacji.

Wykorzystywanie naturalnych surowców jest coraz popularniejsze w modnych wnętrzach. Mamy więc do wyboru coraz szerszą gamę produktów tego typu. Drewniane lampy są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Pasują do większości aranżacji, ponadto są jednocześnie estetyczne i funkcjonalne. Pozwolą nam stworzyć w mieszkaniu przestrzeń nawiązująca do natury, pełną światła, spokoju i harmonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =